Kapat
Reklam Alanı
Sosyal Medya 748 0

Twitter Organik Takipçi Nasıl Kasılır? 2022

Sosyal medyanın hayatımızda vazçgeçilmez bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğru şekilde kullanıldığı zaman hem markanız adına hem de kişisel hesabınız için birçok fırsat sunabiliyor. Bu adımların en başında da takipçileriniz öne çıkıyor. Birçok marka da twitterda farklı yöntemler kullanarak takipçi kasıyorlar. Lafı fazla uzatmadan Twitter organik takipçi sayınızı nasıl arttırabilirsiniz kendi tecrübelerim ile sizlere anlatacağım.

Yaratıcı ve İlgi Çekici Tweetler Atın

Bir marka veya tanınmış bir hesap olmak istiyorsanız en önemli unsurlardan biri attığınız tweetlerdir. Başka hesaplardan alıntı yapmak yerine kendi doğal tweetleriniz daha çok ilgi çekecektir. İnsanlar yaratıcı bulduğu içerikleri takip etmeyi severler. Herhangi bir konuda yazdığınız yaratıcı tweetler sizin kısa süre içinde yüksek etkileşim almanızı ve bu sayede de doğal bir takipçi kitlesi oluşturmanızda büyük bir rol oynayacaktır.

TT “Trend Topic” Listesini Takip Edin

Gün içinde onlarca kez TT “Trend Topic” listesindeki içerikler değişmektedir. Bu içerikleri kullanarak hesabınıza daha çok etkileşim ve takipçi çekebilirsiniz.

Art Arda Değil Sık Sık Tweet Atın

Profilinizi aktif tutmak için sürekli tweet atın. Fakat bunları peş peşe atmayın. Aksi taktirde takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakacaktır. Oluşturduğunuz tweetleri gün içinde belirli aralıklarla atmanız takipçi sayınızı arttırmakta etkili olacaktır. Twitter organik takipçi kasmak için uzun yazılarınızı görseldeki gibi tweet dizisi oluşturarak paylaşabilirsiniz.

Diğer Hesapları Takip Etmekten Çekinmeyin

Yeni açtığınız hesabınızda takipçi arttırmak biraz daha zordur. Çok takipçiniz olup kimseyi takip etmemek bir strateji değildir. Twitter karşılıklı etkilişime bağlı bir sosyal medya platformudur. Sizi takip edenler size etkileşim sağlayacaktır. Bu yüzden sizi takip eden kullanıcıları geri takip ederek etkileşimlerinizi de yükseklerde tutabilirsiniz.

Fotoğraf Ve Videolar İle Tweetlerinizi Destekleyin

Tweet formatlarınızda aralarda videolar paylaşarak hem tweet çeşitliliğinizi arttırabilir hem de daha fazla RT’ye sahip olabilirsiniz. Daha fazla etkileşim daha çok takipçi demektir bunu unutmayın.

Popüler Hesaplar Aracılığıyla Takipçi Edinin

Twitterda yer sahibi olmuş, ün edinmiş veya yüksek takipçili insanların takipçilerini takip ederek yüksek takipçilere ulaşabilirsiniz. Yapılan istatistiksel araştırmalara göre takip ettiğiniz 100 kullanıcının 50’si size geri dönüş yapacaktır. Takip etmeyen kullanıcıları ise birçok uygulama ile takipten çıkartabilirsiniz. BU UYGULAMALARIN GÜVENİLİRLİĞİNE ÇOK DİKKAT ETMELİSİNİZ.

Sizler için hazırladığımız Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?Konumuzu inceleyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.