Kapat
Reklam Alanı
Program 7.956 1

Ücretsiz Çevrimiçi Klavye Test Programı

Klavye, bilgisayara veri girmek amacıyla kullanılan ana mekanik cihazdır. Tuşlar sıkıştığında veya bozulduğunda, bastığımız hatalı karakterler hoş olmayan olaylar meydana getirebilir. Böyle bir sorunu çözüme ulaştırmak için, sorunun tam olarak nerede bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Metinle çalışmanın ana aracı online klavye testi hizmetimiz bu hususta size yardımcı olmak içindir.

Klavye Test Programını Nasıl Kullanabilirim?

Klavyenizdeki tuşlara teker teker basıp, çalışıp çalışmadığını sanal ekranda kontrol edebilirsiniz. Klavye testi sizler için çok basit ve açık bir şekilde hazırlanmıştır. Sanal ekranda görmüş olduğunuz karakterlere basıldığında mavi vurgulanacaktır. Çevrimiçi internet kaynağımızın zenginliği, kullanıcıların bundan sonra istediği zaman bedava ve herhangi bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan klavyenizi kontrol edebilmesi için geliştirilmiştir. Klavyenizi test etmenin en kolay yoludur. Bütün anahtarların test edilmesi büyük özen ve zaman gerektirir. Testten sonra tespit edilen arızalar durumunda, size yakın en yakın teknik servise başvurarak sorununuzu çözebilirsiniz. Çevrimiçi (online) bir şekilde klavye testi için altta bulunan butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Klavye Test Programı İçin Tıklayınız

Klavyemdeki tuşlar neden çalışmıyor?

Bu sorunun mekanik mi yoksa yazılımsal mı olduğunu kontrol edin. Klavyenizi online olarak test etmek için yukarıdaki hizmetimizi kullanabilirsiniz. (Eğer sorun devam ediyor ise sorun büyük olasılıkla mekaniktir.)

Klavyemde basılı kalan bir tuş var, ne yapmalıyım?

Sorunu klavyeyi değiştirerek çözebilirsiniz.

Düğme sıkışmış, ne yapmalıyım?

Çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bu işlem için yukarıdaki hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Klavyeme su(sıvı) döküldü, ne yapmalıyım?

Eğer kullandığınız cihaz dizüstü ise ilk olarak bilgisayarı hemen kapatın, pili çıkartın ve dökülen suyu(sıvıyı) kurulayın. Ardından en yakın bilgisayar teknik servisine götürün.

BİLGİSAYARI EN HIZLI BİR ŞEKİLDE TEKNİK SERVİSE GÖTÜRMEZSENİZ DAHA BÜYÜK SORUNLAR VEYA MALİYETLERLE KARŞI KARŞIYA KALABİLİRSİNİZ.

Eğer masaüstü bir bilgisayar klavyesi ise kurulayın ve silin.

Sıvı döküldükten sonra tuşlar yapışıyor, ne yapmalıyım?

Eğer dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız klavyeyi değiştirin. (Klavye onarım olmamaktadır. Yani bu işlemi yapabilen hiç görmedik)

Eğer masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız tuşları tek tek söküp temizlemeyi deneyebilirsiniz. Tuşları takarken ıslak olmadığından emin olun.

Klavyedeki tuşları söktüm fakat tuşların yerlerini hatırlamıyorum, ne yapmalıyım?

Online klavye test hizmetimizi kullanarak tuşların yerini bulabilirsiniz.

NOT: DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KLAVYELERİ ONARIM OLMAMAKTADIR. BOZUK OLAN KLAVYENİZİ YENİSİYLE DEĞİŞTİRMEK SORUNUNUZU ÇÖZECEKTİR.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

“Ücretsiz Çevrimiçi Klavye Test Programı” üzerine 1 yorum

  1. Hasan muhammed dedi ki:

    laptop klavyeme su döküldü basmayan tuşlar var, tamir olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.