Kapat
Reklam Alanı
Haberler 358 0

Clubhouse Nedir? Nasıl Davetiye Alınır?

Clubhouse gerçekte mesaj uygulaması. Programın amacı sosyal medya şirketi kendisini ‘ses bazlı yeni medya platformu’ olarak tanımlıyor. Uygulama ile dünyanın her köşesinden insanlarla sesli olarak konuşabiliyorsunuz. Bu sayede kolay arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz. Yazılı mesaj, yorum, beğeni görüntülü görüşme ve fotoğraf paylaşılması olası değil. Peki Clubhouse davetiye nasıl alınır? Gelin uygulamayı beraber inceleyelim.

CLUBHOUSE KİMİN?

Clubhouse Rohan Seth ve Paul Davison’un kurduğu Alpha Exploration ile geliştirildi. Program Nisan 2020’de çıktı fakat Aralık 2020’de yaygınlaştı ve 600 bin kullanıcısı bulunuyor. Ve hala daha kullanıcı adedi artmaya devam ediyor.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Programda odalar var. Clubhouse’a üyeyseniz, çoğu sosyal medya uygulamasında bulunduğu gibi ilgi alanlarınızı belirliyorsunuz. Üye olmak amacıyla davetiye almanız gerekiyor.

Belirlediğiniz ilgi alanları, karşınızdaki sohbet odalarının tespit edilmesini sağlıyor. Programın, size önerdiği Clubhouse sohbet odalarını ilgi alanınıza göre belirliyor.

Bu odalarda ise etkileşim yalnızca konuşarak oluyor. Odada konuşanları yalnızca dinleyebilirsiniz. Sohbete katılmak için, moderatörden izin almak gerekiyor.

CLUBHOUSE DAVETİYE NASIL ALINIR?

“Clubhouse üye olmak için davetiye bulmak mecburi mi?” sorusunun yanıtı maalesef evet… Clubhouse uygulamasına üye olmak, programı kullanan bir arkadaşınızın size davetiye kodu ile çağırmasıyla gerçekleşir. Davetiye kodu alabilmek için insanlar birbirlerinde yardım istiyorlar.

Davetiye kodunu programa üye olan bir arkadaşınızdan alabilirsiniz. Twitter’da arama kısmına Clubhouse yazarak insanlardan rica edebilirsiniz. Programa kodu alabilmek için bul yol dışında başka çare yok.

Sizler için hazırlamış olduğumuz SİLİNEN FOTOĞRAFLAR NASIL KURTARILIR? adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.