Kapat
Reklam Alanı
Haberler 794 0

Google Asistan Nedir? Sağladığı Destekler Nelerdir?

Google asistan Google şirketi tarafından üretilen ve sürekli olarak geliştirilmeye devam eden yapay zekâ programıdır. Ellerinizi kullanmadan pek çok işi sesli komut sistemi ile gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. Gün boyunca insanlara pek çok konuda yardımcı olmaktadır. Uygulama alınan cihazlarda genel olarak otomatik olarak kurulmuş ve çalışmaya hazır durumdadır. Fakat bazı işletim sistemleri ile üretilmiş cihazlarda hazır kurulum bulunmayabilir. Bu nedenle uygulamayı indirmek için Appstore mağazasına girerek buradan cihaza kolaylıkla ücretsiz şekilde indirilmektedir. Sahip olduğu özellik sebebiyle uygulama kişiselleştirilerek kullanıcının istekleri doğrultusunda şekillendirilebilmektedir. Uygulamayı etkin hale getirmek için ”ok Google” ya da ”hey Google” demek sistemin çalışması için yeterli olmaktadır.

Google Asistan Uygulamasının Yapabildikleri Nelerdir?

Google asistan uygulaması pek çok işlevi yerine getirmektedir. Sesli komut sistemi sayesinde telefonda alarm kurmayı sağlamaktadır. Rehberinizde bulunan kişilere sesli komut kullanarak arama ya da kısa mesaj yollama imkânı sunmaktadır. Yol tarifi ve bulunduğunuz yerle ilgili bilgiler vermektedir. İstenilen müzik ve videoyu ellerinizi kullanmadan bulmanızı sağlamaktadır. Akıllı ev sistemlerine sahip bir eve sahip iseniz bu uygulama sayesinde uzaktan kontrol etme imkânı sunmaktadır. Ajanda olarak kullanım özelliği sayesinde aldığınız notlar ve randevular alarm şeklinde uyarılar vermektedir. İnternette bir şeyler araştırırken arama motoruna yazı yazmadan sesli şekilde arama yapacağınız konu ile bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm gün yanınızda bulunmakta ve size yardımcı olmaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Clubhouse Nedir? Nasıl Davetiye Alınır? adlı yazımız da ilginizi çekebilir!

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.