Kapat
Reklam Alanı
Genel 980 0

Dropshipping Nedir? Stoksuz Satış Nedir?

Dropshipping, yani stoksuz satış olarak ifade edilen bu ticaret yöntemi nedir? Firma, birçok ürünün stoklarını tutmak yerine, site üzerinden alınan siparişleri tedarikçiye yönlendirir ve tedarikçinizin deposu üzerinden siparişleriniz verilir. Sonuç olarak firmada stoklar olmadan, tedarikçi firmanın ürünlerini satabilirsiniz.

Müşterileriniz e-ticaret sitesine girdiklerinde birçok değişik ürünler görebilir ve bu ürünleri sipariş edebilir. İşin aslı, satıcı firma da gelen siparişleri kendi tedarikçi firmasına yönlendirir ve ürünün müşteriye ulaşması sağlanır. Bu prosedür XML entegrasyonu yapılarak uygulanmaktadır. XML entegrasyonunda seçilen tedarikçi firma, satılmak istenilen ürünlerin görsellerini, ürün açıklamasını ve fiyat verilerinin bulunduğu dosyayı stoksuz satış gerçekleştirmek isteyen firmaya iletir ve bu firma da kendi e-ticaret sitesi içerisine bu verileri ekleyerek, tedarikçi firmadan ürünleri kendi sitesine çeker.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Stoksuz satış / drop shopping gerçekleştirmek istiyorsanız, ilk olarak çalışacağınız tedarikçi firmayı iyi seçmelisiniz. Depo ve stok yönetimini düzenli yapan, ürün gönderimlerinde emniyet edebileceginiz bir firma ile çalışmak uzun zamanda işinizi daha iyi yapmanızı sağlayacaktır. Satışını yapacağınız ürünü iyi araştırmalı ve feedbacklerine bakmalısınız. Satmak istediğiniz ürünler ile ilgili teknik bilgiye sahip olmanız da çok büyük önem taşımaktadır. Sonuç olarak satış öncesi ve sonrasında tüketicilere gereken desteği sağlayabilir, müşteri memnuniyeti ve olumlu feedbackler alıp güvenli satıcı olduğunuzu gösterebilir satışlarınızı daha iyi bir şekilde artırabilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.