Kapat
Reklam Alanı
IOS 855 0

Bilgisayar İphone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar iphone’u görmüyor sorunu nasıl çözülür? Bu kullanımı kolay telefonları bir bilgisayarda yönetmek bazen sorunlara neden olabilir.

Bilgisayar iphone’u görmüyorsa özellikle Windows işletim sistemlerinde bilgisayarın iphone’u görmemesi sorununun çözümünü ve alternatiflerini sizler için hazırladık.

Bu sorunun ana nedeni, eksik sürücüler veya güncel olmayan veya bozuk itunes bileşenleridir. Öncelikle itunes’un en düşük sistem olarak Windows 8’i desteklediğini belirtmekte fayda var.

Temel Çözümler

Temel çözümler, sorunu daha hızlı çözmenizi sağlar. Bunu yapmak çok daha kolay. Bunu yapmak için;

  • Cihazı bilgisayara bağlayın,
  • İphone’u PC’deki başka bir USB’ye bağlayın,
  • Lütfen orijinal Apple kablosunu kullanın,
  • İtunes’un en son sürümünü yükleyin,
  • İphone’unuzu ios’un en son sürümüne güncelleyin,
  • Şifrenizle iphone’un kilidini açın,
  • İos aygıtınızı bağlarken bilgisayar güven komutunu etkinleştirin.
  • Mobil cihazlarla uyumluluğun kontrolünü mutlaka yapın

Temel çözümler bilgisayarın ios aygıtınızı algılaması için yeterli olmadıysa, Apple’ın mobil aygıt destek hizmetini yeniden yüklemenizi öneririz. Apple mobil cihaz desteğinin kurulu olduğundan emin olmanız gerekir.

Yeniden Başlatın

Başlat > Çalıştır’a gidin ve ‘services.msc’ yazın ve Enter’a basın. Ardından, Apple Mobil Cihaz bölümünü bulun. Sağ tıklayın ve özellikleri seçin, ardından hizmeti sonlandırmak için Durdur’a tıklayın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

USB Sürücüsünü Kontrol Edin

Başlat > Çalıştır’a ‘devmgmt.msc’ yazın. Aygıt Yöneticisi’ndeki ‘Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri’ bölümünü genişleterek Apple mobil aygıt USB sürücüsünün listelenip listelenmediğini öğrenin. Listede yoksa, itunes’u yeniden yüklemeniz gerekir.

Apple Mobil Cihaz Desteğini Yükleyin

Fonepaw ios Transfer, itunes’a en iyi alternatiflerden biridir. Sistemi yapılandırmak için;

Fonepaw ios Transfer’i indirin,

İphone / ipad’inizi bilgisayara bağlayın,

Bu uygulama sayesinde program doğrudan doğruya Apple uygulama desteğini otomatik indirecektir.

Yukarıda listelenen çözümler, ‘bilgisayar iphone’u görmüyor’ sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Apple cihazlarındaki fotoğraflara erişmek için bilgisayarla iletişim gereklidir. Android telefonlar gibi bir USB kablosu kullanılarak senkronize edilmelidir.

Telefon ve bilgisayar arasında kullanılan USB kablosu ile bağlantı kurulumu son derece kolaydır. Bilgisayarınız iphone’u cihazınızı görmüyorsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bugün, çok sayıda kullanıcı bu sorunla karşı karşıya kalmıştır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Apple’ın Elektrikli Sürücüsüz Otomobil Projesi adlı makalemiz de hoşunuza gidebilir!

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.