Kapat
Reklam Alanı
Haberler 846 0

Apple’ın Elektrikli Sürücüsüz Otomobil Projesi

Apple Yeni Projesiyle Sürücüsüz Otomobil Sektörüne Giriyor

Apple markası akıllı cihaz ve bilgisayar sektöründe dünya devi olan ABD menşeili bir teknoloji şirketine aittir. Teknoloji alanında yaptığı devrimlerle adından söz ettiren marka bugünlerde revaçta olan elektrikli otomobil sektörüne de el atmaya niyetlendi. Ar–Ge ve tasarım süreçleri tamamıyla apple tarafından yönetilen yeni apple sürücüsüz otomobil projesine “Titan” ismini uygun gördü. Tamamıyla elektrikli olacak bu otomobil, sürücüsüz bir ulaşım aracı olarak lanse ediliyor. Yıllardır süren sürücüsüz elektrikli otomobil çalışmalarına 2019 yılında titan ismini vererek çalışmalara resmiyet kazandırdı. Böylece teknoloji devi yeni bir devrim için kollarını sıvadığını tüm dünyaya duyurdu.

Apple Birçok Marka ile İş Birliği İçinde

Sürücüsüz otomobil projesi üretimi için çalışmalarını hızlandıran apple, otomobilin üretim sürecinde, birçok köklü otomotiv şirketinden destek alıyor. Dünya devi şirket, başta; Volkswagen, Hyundai, Nissan gibi elektrikli ve hybrid araç üretimi konusunda deneyimli dev markalar olmak üzere, alanında en iyi ürünü sunmak için birçok firmayla iş birliği içinde.

Sürücüsüz Elektrikli Otomobil Projesi Apple Titan 2024 Yılında Yolda Olacak

Yıllardır sessizce süren çalışmalarını son birkaç yıl içinde hızlandıran ve tüm dünyaya duyuran Apple yetkilileri, rakipleriyle mücadele edebilmek için en iyi ürünü hazırlamaya çalıştığını ifade ediyor. Üretilecek otonom aracın konsept çizim ve videoları dünyada büyük yankı uyandırıyorken, apple elektrikli otonom araç hakkındaki detaylarla ilgili olarak sessiz kalmayı tercih ediyor. 

Sizler için hazırlamış olduğumuz İOS (Apple) Telefona APK Uygulama Nasıl Kurulur? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.