Kapat
Reklam Alanı
Haberler 775 0

Dünyada En Yaygın Kullanılan Laptop Modelleri

Laptop taşıma kolaylığı sağlayan ekran, klavye, fare, hoparlör ve kasa işlevi gören malzemelerin tek parça halinde bir araya getirilerek oluşturulduğu dizüstü bilgisayar adıyla da anılan bilgisayardır. Taşımadaki kolaylık ve kullanım açısından sunduğu rahatlık sebebiyle laptop modelleri her geçen gün artmaktadır. Laptop üretimi kullanım alanındaki artış sebebiyle her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle firmalar üretim yaptıkları ürünlerini sürekli olarak artan ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmektedir. Piyasa pek çok markaya ait birbirinden farklı özelliklere sahip laptoplar bulunmaktadır.

HP 15

Sahip olduğu özellikler bakımından en çok tercih edilen modeller arasında bulunmakladır. İ5 işletim sistemi kullanılmaktadır. Uzun pil ömrüne sahiptir. Tasarım açısından oldukça şık bir görüntüye ve ultrabook özelliğe sahiptir.

Lenovo IdeaPad

Çok gelişmiş bir görüntü kalitesine sahiptir. Ayrıca ses sistemi bakımından rakiplerine oranla çok daha kalitelidir. Genel olarak sağladığı performans sebebiyle oyun oynayan kişiler tarafından en çok tercih edilen laptop modelleri arasında yer almaktadır.

Dell Xps 13

Özellikle laptop kamerası gelişmiştir. Klavye kısmında bulunan tuş takımı aydınlatma sistemi uygulanarak tasarlanmıştır. Ekran kalitesi bakımından full hd özellik göstermektedir.

Apple Macbook Pro 16

Taşıma konusunda en rahat diz üstü bilgisayar olma özelliğine sahiptir. 11 saat boyunca kesintisiz internet kullanma imkânı sunmaktadır. Bu önemli özelliği ile de en yaygın kullanılan laptop modelleri arasında yerini almıştır. Ayrıca Apple tv gibi pek çok uygulamadan faydalanma imkânı sunmaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkması Bekleniyor? adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.