Kapat
Reklam Alanı
IOS 1.211 1

iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkması Bekleniyor?

Apple’ın, iPhone 13 modeli herhangi bir şey yaşanmazsa Eylül 2021 ya da Ekim 2021’de tanıtılması bekleniyor. Apple yeni model iPhone modellerinde dizayn manasında çok büyük farklılıklar yapması beklenmiyor. Apple’ın yaptığı çentikte ise biraz küçülme bekleniyor.

Yeni model iPhone’un ekran boyutları nasıl olacak?

iPhone 13 ve iPhone 13 pro’nun 0,06 inç, iPhone 13 mini’nin 5,42 inç, iPhone 13 Pro Max’in ise 6,68 inç ekran boyutlarında olacağına ve ekranların OLED olacağına net gözüyle bakılıyor.

iPhone 13 ailesinde ekran konusunda yaşanabileceği görülen bir farklılık var: ekran ve ekran panelinin birleştirilmesi. Bu birleşme sonucunda yeni iPhone modellerinin daha ince olması düşünülüyor. Ekranlarla alakalı söylenen bir başka şey ise Apple’ın da, 120 Hz ekran tazeleme oranını bundan sonra hep kullanacak olması önemli bir detay. 2020 ile beraber günlük hayatta maske kullanmak zorunlu oldu, fakat akıllı telefonların yüz tanıma sistemi maskeli yüzleri tanımıyor. Bu sebeple iPhone 13’te de tıpkı çoğu Android aygıtta bulunan ekrana gömülü parmak izi okuyucu kullanılacağı söyleniyor.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 pro max modelinde ultra geniş açılı lensin ƒ/1,8 (diyafram değeri) olacağı söyleniyor. iPhone 13’teki en büyük ve en önemli değişimlerden depolama bölümünde olabilir. Söylentilere göre iPhone 13 Pro Max modelinde 1 TB depolama alanı Apple kullanıcılarına sunulacak. Tabi birde şarj girişinin olmayacağı da söylentiler içinde.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

“iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkması Bekleniyor?” üzerine 1 yorum

  1. Can TOKAT dedi ki:

    Apple her geçen gün kendini geliştiriyor fakat tasarım konusunda artık geriye dönüyor gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.