Kapat
Reklam Alanı
Oyun 1.219 1

Valorant Klavye Tuşları

Oyun dünyasının son yıllarda ki en büyük amiral gemisi olarak nitelendirilen Valorant oyuncularının en çok merak ettiği detaylar arasında Valorant Klavye Tuşları gelmektedir. Oyun içerisinde oyun oynama hızınızı son derece önemli derece arttıracak olan bu tuşları öğrenerek sizlerde rakiplerinizin önüne geçme şansını yakalamış olacaksınız.

Haziran 2020 yılında oyun dünyasına adım atan ve attığı günden bugüne kadar milyonlarca oyuncunun indirdiği Valorant özellikle de oyuncuların çeşitli ülkelerden yer aldığı bir birinci şahıs oyunu olarak dikkat çekmektedir.

Valorant Klavye Tuşları Nelerdir?

Oyun içerisinde yer alan varyasyonların oldukça fazla olması oyuncuların tuşlara çok fazla hakim olamamasına neden olmaktadır. Bu yüzden de tuşların doğru bir şekilde kullanımı sizlerin oyun içerisinde rakiplerinizin önüne geçmesi adına oldukça önemli bir detay olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu yazımızda kısa yol tuşları ile ilgili bütün detayları sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Valorant Chat Tuşu

Oyun içerisinde konuşarak oyuncular ile iletişim haline geçmek istediğiniz zaman kullanacağınız bu tuşun özellikle de SHIFT+ ENTER tuşları ile gerçekleştirildiğini belirtelim.

Valorant Konuşma Tuşu

Oyuncuların en çok merak ettiği soruların başında gelen bir diğer kısa yol tuşu da Valorant Konuşma Tuşudur. Bu tuşun kullanım olarak ise sembolünün “U” olduğunu belirtelim. “U” harfi ile konuşma tuşunu aktif hale getirebilir ve oyuncular ile iletişim içerisinde olabilirsiniz.

Valorant Sohbet Tuşu

Takım halinde konuşma tuşu olarak ise “V” tuşunu kullanabilirsiniz. Özellikle de Valorant Sohbet Tuşu konusunda “V” tuşunu aktif hale getirme fırsatınız ile beraber takım içerisinde yaşanan gelişmeleri konuşarak arkadaşlarınız ile iletişim halinde olabilirsiniz.

Valorant Silah Alma Tuşu

Oyun içerisinde yer alan silahları kısa yol kullanarak almak istediğiniz zaman Valorant Silah Alma Tuşu için kullanmanız gereken tuş 1 ve 2 numaralı tuşlardır. 1 tuş ile 1. Silahınızı 2. Tuş ile de 2 silahınızı alarak oyun içerisinde rakiplerinizin şansını en aza indirmiş olacaksınız.

Valorant İzleyici Modu Tuşları

Oyun içerisinde merak edilen Valorant İzleyici Modu Tuşları ile ilgili de sıralı bir şekilde yani 0’dan 9’a kadar olan tuşları kullanarak oyuncu 1’den başlayarak oyuncu 11’e kadar herkesi izleyici modu ile takip edebilirsiniz. 1. Oyuncuyu izlemek istediğiniz zaman sadece “V “ tuşunu kullanabilirsiniz.

Valorant Kontrol Tuşları

Oyun içerisinde kontrolü sağlamak istediğiniz zaman “W” tuşu ile ileriye, “S” tuşu ile geriye, “A” tuşlu ile sola, “D” tuşu ile de sağa gidebilirsiniz. Aynı zamanda da “ CTRL üstünde yer alan Sol SHift” tuşunu kullanarak yürüyebilir ve “Space “ tuşu ile de zıplayabilirsiniz.

Valorant Skill Tuşları

Valorant Spike Çözme Tuşu

Oyunda yer alan Spike çözme tuşu olarak numaralı bölümde yer alan “4” numaralı tuşu kullanarak çözme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Valorant Silah İnceleme Tuşu

Oyunda almak istediğiniz silahın incelemesini yapmak istediğiniz zaman ise Valorant Silah İnceleme Tuşu olarak kullanılacak tuş “Y” tuşudur. Kısa yoldan “Y” tuşuna basarak bu şekilde almak istediğiniz silahların incelemesini bu tuş sayesinde yapabilirsiniz.

Valorant Takım Chat Tuşu

Takım içerisinde haberleşme de kullanılan tuşlardan bir tanesi de Valorant Takım Chat Tuşudur. Bu tuşun ise Sesli olarak yapılmasını istediğiniz zaman “V” tuşuna basarak takım arkadaşlarınız ile sohbet etme şansını yakalamış olacaksınız.

Valorant Takım Chat Tuşu ile ilgili bu kısa yol tuşlarını öğrenerek sizlerde oyunda başarılı oyuncular arasında kendinize yer bulabilir ve rakiplerinizden daha çok başarı yakalama şansını yakalamış olursunuz. Bunun için elinizin alışması ve oyunu fazla oynamanız sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Sizler için hazırladığımız diğer makalelere ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterlidir.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

“Valorant Klavye Tuşları” üzerine 1 yorum

  1. kadir dedi ki:

    çok yararlı çok teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.