Kapat
Reklam Alanı
Android 406 0

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmalıyım? Telefonu şarjı biten kişiler kaynağını merak ediyor. Ancak pek çok sebepten dolayı şarj bitebilir. Bu duruma en çok etken cihazınızın sürekli kullanım halimde olmasıdır.

Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmalıyım? diye pek çok soru soruluyor. Öncelikle belirtmek isteriz ki birçok sebepten dolayı cihazınızın şarjı bitiyor olabilir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte akıllı cihazlar daha da dayanıklı hale getirildi. Fakat sık kullandığı süre boyunca şarjın hızlı bir şekilde tükenmesi normaldir. Cihazların kullanım alanı genişledikçe şarj daha erken bitebilir.

Dünya’nın dört bir yanında teknolojik aletler sıkça kullanılıyor. Özellikle telefonların pilleri ilk 1 yıl dayanıklı olsa da 2.yılında yavaş dolmaya ya da hızla şarj bitmesine sebep olur. Bu durumda eğer telefonun garantisi devam ediyor ise servise götürebilirsiniz. Eğer cihazınızın garantisi devam ediyor ise ücretsiz bir şekilde cihazın pili (batarya) değiştirilir. Fakat telefonunuzun garanti süresi dolmuş ise ücret karşılığında bataryanızı değiştirebilirsiniz.

Bataryası dolu bir telefonu gün boyu kullanmanız mümkündür. Aynı zamanda sık sık kullanmamanız durumunda şarjınız hızlı bitmez. Akıllı cihazlar ortalama 1 saatte şarj olur ve uzun dayanır. Pil teknolojisi de teknoloji gibi oldukça gelişmiştir. Eğer Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor diyorsanız batarya değişikliği yapabilirsiniz.

Telefon Şarjını Bitiren Durumlar Nelerdir?

Günümüzde telefon şarjını bitiren durumlar oldukça fazladır. Bunlar;

  • Ekran parlaklığını sonuna kadar açık ise telefonunuzun şarjı hızlı biter. Bu yüzden cihazın ışığını kısmanızı önermekteyiz. Ekran parlaklığını düşürdüğünüzde şarjınız daha uzun gider.
  • Telefonunuzun WiFi bağlantısını kullandığınız zaman açın. Eğer İnterneti kullanmayacaksanız WiFi kapatarak cihazınızın şarjının bitmesini önleyebilirsiniz. Aynı zamanda Bluetooth gibi uygulamaları da kapalı tutmalısınız. Açık kaldığı sürece şarjınız hızla tükenir.
  • Batarya düşmanı olan 3G muhakkak kapalı olmalıdır. Pil ömrünü tüketen etken 3G’nin açık olmasıdır.
  • Telefonunuzu titreşime aldığınızda hızla bataryanız tükenir. Çünkü titreşimde sürekli ekran yanar ve pilin bitmesine sebep olur. Bu yüzden titreşim özelliklerini kapalı tutmalısınız.
  • Telefonunuzun arkasında çalışan uygulamalar cihazınızı pil ömrünü tüketir. Eğer bu uygulamaları kullanmıyorsanız cihazından kaldırmanızı önermekteyiz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz SİLİNEN FOTOĞRAFLAR NASIL KURTARILIR? (ANDROİD) adlı konumuz da ilginizi çekebilir.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.