Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Windows 197 0

Windows 10’da Kullanıcılarını Sinirlendirecek ‘Önyükleme Döngüsü’ Sorunu Ortaya Çıktı!

Bazı kullanıcıların paylaştığı verilere göre Windows 10’un son güncellemesinden sonra bilgisayarlarda birtakım önyükleme döngüsü sıkıntısı meydana geldi. Microsoft, problemler için en kısa sürede bir güncelleme yayınlayacağını söyledi.

Reddit ve birtakım sosyal medya platformlarında ve teknoloji sitelerinde yazılan şikayetlere göre Microsoft’un son “Salı Yaması”, birçok Windows 10 bilgisayarların önyükleme döngüsüne girmesine sebep oluyor. Şimdilik bu konuyla alakalı resmi bir çözüm kullanıcılara henüz sunulmamış.

Kullanıcıların söyledikleri, yazdıkları ortak şikayetlerine göre birtakım Windows 10 işletim sistemi olan bilgisayarlar, 12 Ocak’ta yayınlanan Windows 10 güncellemesini yükledikten sonra Onarım moduna geçti ve bir “önyükleme döngüsüne” girdi. Bir teknoloji haber sitesi olan “Tom’s Guide” da bu sıkıntıyı onaylamış.

Windows’u güvenilir modda başlatmak da maalesef önyükleme döngüsüne bir çare olmadı

Reddit kullanıcısı Numitron, meseleye karşı bir geçici çare bulmuş durumda. Numitron’a göre DISM aracını kullanarak Ocak güncellemelerini manuel şekilde geri almak, önyükleme döngüsü için geçici bir çözüm oluşturuyor. Eğer bozukluğu yaşıyorsanız ve güncellemeleri geri alma çözümünü denemek istiyorsanız verilen komutu kullanabilirsiniz. Fakat birtakım kullanıcıların bu çözümün de bazı kullanıcılarda işe yaramadığını belirtelim. Eğer Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız sizde Windows 10’un verdiği komutu kullanıp şansınızı deneyebilirsiniz sizin için komutu bulduk “dism /Image:C:\ /Cleanup-Image /RevertPendingActions” bu komutu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir