Kapat
Reklam Alanı
Haberler 303 0

Oumuamua Uzaylıların Gönderdiği Bir Çöp Mü?

Harvard Üniversitesi’nde astrofizikçi olarak görev yapan Avi Loeb, 2017 senesinde Güneş Sistemi’nde görülen ve ne olduğu hala bilinmeyen Oumuamua ’nın terk edilmiş uzay teknolojisiyle bir alakası olduğu ve uzaylılar tarafından gönderildiği iddia ediliyor.

Loeb, daha 2018 senesinde hazırlanan bir makalede Oumuamua’nın natural bir nesne olmadığı söylenmiştii. Bilim insanları bu verilere yeni olacak Dünya Dışı: Dünya dışında, “Akıllı yaşamın İlk İşareti” isimli kitabında ayrıntılı bir şekilde yer verdiğini de söyledi.

Oumuamua

Oumuamua, Güneş Sistemi dışında gelen ilk nesne:

Oumuamua, 19 Ekim 2017 tarihinde Güneş Sistemi’de görülen, bilim aleminde büyük bir şok yaratan bir parça olarak tarihe geçti. NASA, belirlenemeyen bu parçanın Güneş Sistemi dışında gelen ilk nesne oldğunu açıklamıştı. Bu kozmik nesne, başta kuyruklu yıldız olarak düşünülse de toz ve gaz kuyruğu olmayan bu cisim, yıldız olma olasılığına dair hiçbir bulgu göstermedi.

Bilim insanları, ardından cismin asteroid olduğu düşünüldü. Bu parça Güneş’i saatte 315 bin kilometre süratle geçmiş olduğu için asteroid olmadığı da belirlenmiş oldu. Yaklaşık 274 metre olan parça, bilim insanları için sır haline geldi. Loeb, Oumuamua’ya sahip itiş gücünün açıklanamadığı belirtildi. Cismin, uzay teknolojisine sahip bir nesne olarak düşünülüyor. Avi Loeb, nesnenin Güneş Sistemi’nin çok yakınından geçmesinin inanılmaz bir şey olduğunu söyleyedi. Uzay çöpü olarak adlandırılan bu garip cismin uzaylıların bize gönderilmiş olduğunu da belirtti.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.