Kapat
Reklam Alanı
Haberler 77 0

Instagram Hikayeler Bağlantı Özelliği Herkese Açılıyor

Instagram, tüm hesaplar için Hikayeler’e bağlantı eklemeye yarayan özelliği aktif ettiğini onayladı. Instagram Hikayeler bağlantı özelliği ilk ortaya çıktığında, yalnızca doğrulanmış hesaplar veya belirli sayıda takipçisi olan hesaplar için mevcuttu. Öte yandan platform, yıllar içinde hikayelere bağlantı paylaşma yeteneğinin yararlı olduğunu gördüğünü ve bu nedenle herkese erişimi genişlettiğini söylüyor.

Instagram topluluğu, herkesin arkadaşları ve ailesiyle içerik paylaşımını kolaylaştırması için Hikayeler bağlantıları istiyordu. Bağlantılar artık hesap boyutuyla ilgili herhangi bir koşul olmaksızın herkes tarafından paylaşılabilir hale geliyor. Kullanıcılar, Hikayeler’e bağlantı eklemek için Bağlantı etiketini kullanabilecek. Takipçiler de bu çıkartmaya tıkladığında söz konusu bağlantıya yönlendirilecek. Bağlantı çıkartması eklemek oldukça kolay ve her şey hikayeye içerik çekmek veya yüklemekle başlıyor. Kullanıcılar daha sonra gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçecek ve istenen bağlantıyı eklemek için Bağlantı çıkartmasına dokunacak. Bu sayede kullanıcılar çıkartmayı hikayelerine yerleştirebilecek. Çıkartmanın çeşitli versiyonlarının olduğunu da belirtelim.

Instagram ayrıca, kullanıcıların dokunduklarında ne göreceklerini netleştirmek için çıkartmayı özelleştirmeye çalıştığını da söylüyor. Şirket, kullanıcı topluluğunu güvende tutmak için devam eden çabalarından da bahsetti. Güvenliği kolaylaştırmak için nefret söylemi veya yanlış bilgiler de dahil olmak üzere sürekli olarak içerik paylaşan yeni hesaplar ve topluluk kurallarını ihlal edenler, Bağlantı çıkartmasına erişemeyecek.

Instagram için masaüstünden fotoğraf yükleme özelliğinin geldiğini de hatırlatalım.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir