Kapat
Reklam Alanı
Program 1.120 0

WinRAR Şifre Kırma Programı

WinRAR Windows işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlarımızda kullandığımız dosya sıkıştırma programıdır. Bu sıkıştırma programı yüksek boyutlu dosyalarınızı paylaşmak için kullanılır. Bu dosyalarınızı da koruma amaçlı şifreleyebilirsiniz. Sadece kendi dosyalarınız için değil indirmiş olduğunuz ve şifresini unuttuğunuz dosyalarınız için de bu yöntemi uygulamanız faydalı olacaktır.

WinRAR şifresi nasıl kırılır? 

  • Free RAR Password Recovery Uygulamasını indirin ve kurun.
  • Daha sonra uygulamayı çalıştırın.
  • Sol üstte yer alan “Araştır” yazan bölümden şifreli olan dosyayı seçin.
  • Karakter kümesi sekmesinden seçim yapmalısınız. Parolanın nasıl bir karakterlerden oluştuğunu düşünüyorsanız o karakter kümelerini işaretleyin. Çok karmaşık bir şifre olduğunu düşünüyorsanız ise tüm seçenekleri işaretleyin. Fakat bu işlem uzun sürecektir.
  • Kurtarma Türü olarak olarak Kaba Kuvvet seçeneğini işaretleyin.
  • Daha sonra “Başlat” butonuna basın işleminiz başlayacaktır.
  • Karakter Bulunamadı / Karakter Karakter kümesinde bulunamadı hatası alırsanız, Başlatma Yeri bölümündeki Temizle butonuna basın.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı rar.png

Rar şifresi kırma işlemi uzun sürebilir. Program içinde durum bölümüne girerek denenen şifreler ve ortalama hız bölümünde saniyede kaç parola denendi görebilirsiniz. Bilgisayarınız ne kadar hızlıysa, ne kadar iyi ekran kartınız varsa bu işlem o kadar hızlı olacaktır.

Rar dosyasının boyutu işlemin süresini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Eğer rar dosyasının boyutu büyükse bu işlem çok daha uzun sürecektir.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.