Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 208 0

Epic Games Yüzlerce Liralık Oyunları Niye Ücretsiz Veriyor?

Epic Games Store, 2018 senesinde yaptığı çıkışından bu yana pazarda yer kapabilmek amacıyla sık sık iki stratejiyi takip etti: özel oyunlar ve ücretsiz oyunlar. Ancak çoğu kullanıcılar bu servislerden faydalanmamaya başladı. Yine de Epic Games, 2021 senesinde ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor.2020 yılının başlangıcını esasen Darksiders, Darksiders II ve Steep dağıtarak başlamıştı. Oyunlara para vermek istemeyen kullanıcılar için kütüphanelerine oyunu kaydetme fırsatı sunmuştu. Hem de oynadığı süre ile oyun ücretini karşılaştıran kullanıcılar için bu fırsat bir altın madeniydi.

Epic Games Store hedefine ulaşabilecek mi yada ulaştı mı?

Elbette bu ve daha çok ücretsiz oyun fırsatından yararlanmak isteyen kullanıcılar bilgisayarlarına Epic Games Store’u indirerek bu fırsatlardan yararlanabilecektir. Platform şuanda oyuncuların sadece Fortnite ve ücretsiz dağıtılan oyunların oynandığı bir platforma dönüştü. Büyük oyun üreticileri EA ve Ubisoft hatırlıyorsanız önceden Origin ve Uplay platformlarında da ücretsiz oyun taktiği denenmişti. EA, Epic Games kadar çok ücretsiz oyun dağıtmasa da dağıttığı zamanlarda Dead Space ve Need for Speed: Most Wanted gibi çok konuşulan ve ilgi çeken oyunları dağıtıyordu. Öte yandan Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edip etmeyeceği konusu ile ilgili kararsız gibi. Ancak çoğu Epic hayranına kalırsa şirket ücretsiz oyun dağıtmayı isterse bu hizmet devam edecek. Yani şirket büyük ihtimalle 2021 senesi süresince de ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir