Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 219 0

Cyberpunk2077 Neden Çok Konuşulan Bir Oyun Oldu?

Beklenen oyun Cyberpunk2077 çok fazla talep gördü, bunun nedeni insanların ilgisini çekecek belli özellikleri olmasıydı. İlki Hacker özelliği, bu özellik yardımıyla çoğu aracı hackleyip çalıyorsunuz fakat asıl önemlisi, insanların beyinlerinde tespit edilen chipleri hackleyerek o bireyin anılarını izleyebilecek olmanızdı.

Bu özellik, son zamanlarda duyduğumuz, Elon MUSK ve 8 nörolog tarafından uzun süredir geliştirilmekte olan Neuralink (beyin-makine arayüzü) Projesi’nde ki gibi gibi insanların beynine bağlanan bir çip yardımıyla direkt olarak internete bağlanmasıyla benzerlik gösteriyor. Bu benzerlik ile gerçek hayatta Neuralink kullanacak insanların, bilgisayar korsanlarının hedefi olması çok sayıda eleştiriye neden oldu.

Çıktığı anda çok hızlı bir şekilde benimsenen Cyberpunk2077 Steam’den gelen bilgilere göre rekor üstüne rekor kırıyor. Bu platformda Single player oyuncular arasındaki en çok rağbet gören oyun oldu. Aynı zamanda 1 milyondan çok bireyin oynadığı, pik noktaları görülen Cyberpunk2077’yi oyuncular 16 nisan 2020’den beri bekliyorlardı. Oyun birçok kez ertelenerek 10 aralık 2020’de piyasaya çıkmıştır.

Bu kadar uzun zamanda geliştirilmek amacıyla çok sayıda üretici ve geliştiricinin ortak çalıştığı projede, oyuncular tarafından farkedilen grafik sorunları da çok fazla konuşulan konu oldu. Oyuncular Cyberpunk2077’ye ait grafik sorunlarını sosyal medya ve başka mecralarda bol bol paylaştılar.

Bu kadar grafik ve yazım hatalarına karşın Cyberpunk2077 çok sayıda ödül almıştır. Oyun daha satışa çıkmadan Gamescom 2020 Awards’da 5 ödülü aynı zamanda aldı. Oyunun resmi sitesinde ise 200’den fazla ödül aldığı bilinmektedir.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir