Kapat
Reklam Alanı
Oyun 534 0

Battlefield 2042 Çökme Sorunu (Çözüldü)

Son üç gündür Battlefield 2042 benim için sürekli olarak masaüstüne kilitleniyor. İlk yamayı beklemekten başka yapabileceğim bir şey olmadığını varsaydım, ancak baştan kolay bir düzeltme olabilirdi: Battlefield 2042 çöküyor veya donuyorsa, Steam’deki “oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” aracını kullanmayı deneyin.

Steam’de ‘bütünlüğü doğrula’ düğmesini Kitaplığınızdaki oyuna sağ tıklayarak, ‘Özellikler’i seçerek ve ‘Yerel Dosyalar’ sekmesine giderek bulabilirsiniz.  Araç, tüm Battlefield 2042 dosyalarınızın, sahip olmanız gereken dosyalarla eşleşip eşleşmediğini kontrol edecek ve eşleşmiyorsa, otomatik olarak eksik veya bozuk verileri değiştirecektir.

Origin’de Battlefield 2042’niz varsa, sağ tıklayıp eşdeğer olan “onarım” seçeneğini kullanmayı deneyin.

12 Kasım erken erişim sürümünden önce yüklediğim Battlefield 2042 Ultimate Edition kopyamda kontrolü yaptıktan sonra, Steam bir uyumsuzluk buldu ve sorunu çözmek için 644.7KB indirdi. O zamandan beri sorun yaşamadım.

Origin’deki durum daha az kesin. Personel Yazarı Morgan Park, Origin sürümünü oynuyor ve “onarım” aracının bir şey indirmiş olabileceğini, ancak ne olduğunu gösteren bir kaydı olmadığını söylüyor. Yardımcı olmuş olabilir veya olmayabilir.

Birden fazla Hazard Zone çalışmasını trajik bir şekilde erken sonlandıran benim gibi savunulamaz sayıda çökme yaşıyorsanız, umarım bu düzeltme yardımcı olur. Sorununuz bozuk veya eksik veriler değilse, henüz yapmadıysanız video sürücülerinizi güncellemeyi veya destek forumunu kontrol etmeyi deneyin .

Dosya doğrulamayı hemen denemediğim için kendimi biraz tekmeliyorum. Birkaç ay önce her harita yüklendiğinde Rainbow Six Siege’den çıkıyordum ve o zaman yerel oyun verilerimde boşluklar olduğu ortaya çıktı. Bu durumda, çökmelerin BF2042’nin diğer başlatma sorunlarının bir parçası olduğunu varsaydım (gecikme zaman zaman Conquest’te biraz kaba olabilir), ancak görünüşe göre öyle değil.

Artık her 10 dakikada bir BF2042.exe yemeden oynayabildiğime göre, önümüzdeki birkaç gün içinde bir inceleme yapmam gerekiyor. Bazı meraklı kullanıcı arayüzü kararları var ve Portal umduğumdan daha sınırlı, ancak şimdiye kadar diğer eleştirmenlerden gördüklerimin de aksine BF2042 için olumlu bir bakış açısına sahip olmaya devam ediyorum.

Yukarıdaki tweet’e gelince, hafta sonu Hazard Zone’da kasırgaları ve farklı türde bir kazayı öğreniyoruz.

 

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.