Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 167 0

Netflix, Çok Beklenen Önemli Özelliği Teste Başladı

Netflix, Android üstünde yeni bir özellik test etmeye başladı. Sabah uyandığınızda telefon yada bigisayarınızın pilinin bitmesi ile karşı karşıya kalan kullananlara ilaç gibi gelecek.

Eğer uyumadan evvel bir ya da iki sezon dizi izlemeyi seviyorsanız, Netflix’in en son özelliği büyük ihtimalle işinize çok yarayacaktır. Netflix android cihazlar üstünde uyku zamanlayıcının işlevini test etmeye başladı.

Test süresinde seçili kullanıcılar, bir şey izlemeye başladığınızda bir saat simgesi ile karşılaşacaklar. Bu saat simgesine bastığınızda 15, 30 ya da 45 dakika veya izlemekte olduğunuz dizi sezonunu, filmin bitimi seçilebilecekler. Vakit dolduğunda program videoyu oynatmayı durduracak ve program kapanacak.

The Verge’ün söylediğine göre şayet test başarılı geçerse ve Netflix kullanıcıları bu özelliği kullanırsalar, firma başka cihazlarda da bu özelleği sunabilir. Uyku zamanlayıcı yalnızca Android cihazlarda ve erişkin profillerinde mevcut görünüyor. Uyku zamanlayıcı özelliği başka pek çok programda da var. Bunların arasında müzik uygulaması olan Spotify, Pandora ve Pocket Casts da bulunuyor. Birçok televizyonun markalarının da bu özelliğe sahip olduğunu unutmamakta yarar var.

Eğer siz de geceleri Netflix izlerken uyuya kalanlardansanız, bu özellik ile uyandığınızda telefon veya bilgisayarıınızın pilinin bitmemiş olmasını sağlamak artık elinizde. Hem de videonun oynamayı durdurması durumunda, dizi sezonlarında ya da filmlerde kaldığınız yeri bulmanız da daha basit olacaktır.

Sizler için hazırladığımız Netflix’in Bilinmeyen Özellikleri adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir