Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 166 0

Xiaomi’den Kablosuz Şarj Mi Air Charge Devri

Kablosuz şarj teknolojileriyle gündem olan firmalardan Xioami, geçen haftalarda 80W kablosuz şarj aletini tanıttı. Şarj teknolojileriyle zirvede olan Xiaomi, özellikleri ile ilgi odağı olan Mi Air Charge teknolojisini bizlere sundu.

Mi Air Charge özellikleri Nelerdir

Batarya teknolojisı, işlemci ve kamera gibi ilerlemiyor. Birçok şirket bu nedenden ötürü hızlı şarj teknolojisiyle gelişmede bulunmaya çalışıyor. Vivo, Xiaomi ve Oppo gibi firmalar şarj teknolojisi konusu ile alakalı denemelerde bulunuyor.

Geçtiğimiz zamanlarda ilerlettiği yeni şarj teknolojisiyle gündem de olan Xiaomi, bu sefer metrelerce uzaktan telefonu şarj edebilmek için geliştirilen teknelojiyi tanıttı.

Xiaomi doğrultusunda tasarlanan yalıtılmış şarj istasyonu, akıllı telefonun yerini belirleyen ilerlemiş antenleri ile ilgi çekiyor. 5 ana antenden meydana gelen baz sisteminde şarj amacıyla toplamda 144 çok yüksek frekansta anteni vardır. Telefon doğrultusunda işaret anteni ve alıcı anten teknolojilerini ilerleten Xiaomi, şarj kablosu ve şarj standı derdinden kurtarmayı hedeflediklerini açıkladı.

14 antenden meydana gelen alıcı anten dizisi, redresör dönemi yardımıyla telefonun şarj ediyor. Birkaç metrelik yarıçap ortamında 5W uzaktan şarj olanağı gerçekleştiren teknoloji, birkaç cihazı aynı anda şarj edebiliyor.

Fiziksel engellerin şarj konusu ile alakalı rastgele bir problem yaşatmadığını bildiren şirket, geliştirdikleri şarj teknolojisinin ileride akıllı saat, hoparlör, masa lambası ve başka akıllı cihazlar için de kullanılacağının belirtti.

Sizler için hazırlamış olduğumuz iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkması Bekleniyor? adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir