Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Android 393 0

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını çoğumuz duymuşuzdur. Fakat ne işe yaradığını pek fazla kişi bilmemektedir. Hayat Eve Sığar kullanan kişiler bulundukları bölgenin corona virüs risk seviyesini görebiliyor ve ona göre temkinli davranıyorlar.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Bu uygulamanın öncelikli hedefi corona virüsü taşıyan veya virüsün çok olduğu bölgeleri göstererek sizin bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Olduğunuz bölgedeki risk durumunu görebilir, enfekte yoğunluğu olan yerleri inceleyebilir, hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

Uygulama  Android ve App Store platformlarında yer almaktadır. Kolay bir menüsü ve kullanımı vardır. İndirdikten sonra sizden telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme yapabiliyor. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir. Android Kullanıcı BURAYA tıklayarak, İOS kullanıcıları da BURAYA tıklayarak uygulamayı kolayca indirebilirler.

Ufuk Parlayan {Ufuk Parlayan}

2001 Yalova doğumluyum. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. Projelerimi kurmuş olduğum bu siteden paylaşıp siz okuyucularıma sunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir